Як працює заклепочник

Аккумуляторный заклепочник SIMAX

Заклепочник – простий та вкрай необхідний інструмент для надійного з'єднання матеріалів. Заклепочники бувають як ручні (механічні), так і електричні (електрозаклепочники). Кожен із видів заклепочників має свої переваги та підходить під певний вид робіт. Простий ручний побутовий заклепочник (пістолет для заклепок) також сильно відрізнятиметься в ціні від професійного електричного заклепочника. Проте, принцип роботи інструменту однаковий, що ми і розберемо докладніше.

Як користуватися заклепочником

Перед застосуванням безпосередньо самого клепальника необхідно висвердлити отвори на деталях, в які буде вставлятися заклепка. Отвори повинні бути наскрізні і трохи більші за діаметр заклепок.

Після цього заклепка вставляється в заклепувальний пістолет, механізм якого приводиться в дію за допомогою ручної сили чи електрики.

Механізм витяжного заклепочника

Після того, як заклепка потрапила в дуло пістолета для заклепок, відбувається захоплення хвостовика. Хвостовиком заклепки є дріт. При приведенні в дію інструменту він притягує головку заклепки до заклепочника, після чого обривається. Таким чином, деталі виходять надійно скріплені з обох боків.

Використовувати витяжні заклепки просто, їх не потрібно притримувати з іншого боку деталі. Вартість витяжних заклепок та заклепочників гранично низька.

Чим відрізняється різьбовий заклепочник?

Різьбовий заклепочник працює за подібним принципом, але з дорожчими заклепками, які мають посередині порожній циліндричний простір з різьбленням.Таку заклепку ще називають «гайка-заклепка». Застосовуються різьбові заклепки для більш надійного кріплення крихких матеріалів, а також у ситуації, коли товщина матеріалів, що скріплюються, більша висоти самої заклепки.

Принцип роботи та використання інших видів заклепочників

Пневматичні заклепочники

Користуватися такими заклепочниками можна з більшою продуктивністю. Вони мають вищу швидкість відстрілу заклепок, тому що працюють за рахунок стисненого повітря. Основними мінусами є висока вартість, габарити конструкції та вага. Користуватися таким заклепочником у побутових цілях недоцільно.

Електричні заклепочники

Електричні заклепочники Time-Proof 500

Працюють з великою швидкістю установки та широким діапазоном діаметрів заклепок. Мають високу силу втягування, наприклад, електричний заклепочник Time Proof – 8000 Н. Не залежить від акумуляторів. Мають невеликі габарити та малу вагу. Швидкість встановлення однієї заклепки – 2 секунди.

Акумуляторні заклепочники

Мають ще більшу силу тяги, ніж електричні заклепочники – 15 000 Н, малу вагу та подібну швидкість установки. Однак залежить від заряду акумулятора. Ідеальні для швидкої роботи без доступу до джерел постійного живлення.

Як користуватися заклепочником-гармошкою

Заклепочник-гармошка менш популярний за перераховані вище клепальники. Він має малі габарити, плоску форму з витягнутим дулом, що дозволяє монтувати заклепки у важкодоступних місцях.

✍️ Часті питання

☝️ Який заклепочник краще: електричний чи акумуляторний?

У кожного з видів є свої особливості та переваги. Акумуляторний інструмент може використовуватися в самих важкодоступних місцях, далеко від джерел живлення. Електричний заклепочник працює від мережі. Так як в ньому немає батареї, він менший і легший.

☝️ Як вибрати заклепочник для професійного використання?

При покупці зверніть увагу на розміри і матеріал заклепок, з якими працює інструмент. Дуже важливо, щоб інструмент мав досить високу силу втягування для швидкого монтажу.

☝️ Скільки часу потрібно на монтаж однієї заклепки електроінструментом?

Висока сила втягування дозволяє заклепочник встановлювати одне кріплення всього за 2 сек. Використання такого інструменту дозволяє економити сили та масу часу.

☝️ Як правильно обслуговувати заклепочник?

Спеціалізованого догляду інструмент не вимагає. Під час експлуатації досить прибирати з нього бруд і пил. Також потрібно стежити, щоб всі внутрішні вузли заклепочника були надійно затягнуті.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Популярні Статті

Комплектація будівельної люльки ZLP-630. Комплектація

Комплектація будівельної люльки ZLP-630. Комплектація

Фасадна будівельна люлька ZLP-630 складається з:підвісної платформи, консолей, противаг, електричного щітка управління, лебідок, уловлювачів, сталевих тросів та іншого. Нижче детально описується кожен..

19.11.2019
2622
Ролик для троса

Ролик для троса

Сфера будівництва в Україні розвивається досить інтенсивно, тому на вітчизняному ринку щорічно оновлюється асортимент спеціалізованого обладнання, інструменту та техніки. Найбільш затребуваними в да..

20.05.2018
2103
Як працює заклепочник

Як працює заклепочник

Заклепочник – простий та вкрай необхідний інструмент для надійного з'єднання матеріалів. Заклепочники бувають як ручні (механічні), так і електричні (електрозаклепочники). Кожен із видів заклепочник..

12.04.2019
1879
Строительная люлька своими руками

Строительная люлька своими руками

У цій статті ми постараємося розібратися, чи можна самостійно зробити будівельну люльку з підручних засобів. Для цього необхідно з'ясувати, коли виникає необхідність використання будівельної люльки, з..

12.04.2019
1718