Особливості реставрації об'єктів культурної спадщини в Україні

У кожному куточку України є будівлі, які вважаються «обличчям» міста, його візитною карткою, місцем, куди з'їжджаються поціновувачі культурної спадщини та архітектури минулих років. І, якщо з приватними будинками ситуація набагато простіше, то відновлення багатоповерхових об'єктів - це набагато більш трудомісткий процес, що вимагає досвіду і застосування спеціалізованого устаткування.

Проект для реконструкції - перший крок на шляху до відновлення будинку

Реставрація старого будинку починається з підготовчих заходів, до переліку яких входить розробка проекту. Для цього експерти складають список обмежень. У більшості випадків вони зачіпають лише фасад старого будинку, набагато рідше - фасад та покрівлю.

Щоб скласти проект реставрації об'єкта культурної спадщини, необхідно виконати ряд досліджень:

  • провести оцінку стану грунту під об'єктом;
  • дослідити фундамент, ступінь його зносу і несучу здатність;
  • обстежити несучі конструкції;
  • провести аналіз ступеня зруйнованості елементів фасаду.

Якщо реставрація старого будинку передбачає відчутне збільшення навантажень на фундамент і грунт, необхідно розробити проектну документацію щодо їх зміцнення.

На етапі формування проекту фахівці описують зміни, які планується внести в конструкцію, порядок заміни комунікацій, внутрішнього і зовнішнього оформлення. При цьому реставрація старого будинку вимагає індивідуального підходу з боку відповідальних органів.

Отримати безкоштовну консультацію

+38 067-5000-711

Які роботи необхідно виконати при реконструкції?

Які роботи необхідно виконати при реконструкції?

Після підготовки і узгодження проекту потрібно переходити до відновних робіт. До їх списку входить:

  • зміцнення грунту - якщо реставрація старого будинку передбачає збільшення навантаження на грунт, виконавчі служби повинні його зміцнити;
  • зміцнення фундаменту - виконується у випадках, якщо при дослідженні підтвердили знос старої основи. Реставрація старих будинків вимагає індивідуального підбору технології зміцнення для кожного окремого об'єкта;
  • оновлення інженерних комунікацій - нерідко реставрація старих будинків вимагає прокладки нової каналізації і водопроводу, установки систем безпеки;
  • оновлення і ремонт фасаду старого будинку - один з найбільш відповідальних етапів. В процесі експлуатації на протязі певного відрізку часу саме фасад старого будинку піддається найбільшому зносу. Залежно від ступеня руйнувань відповідними службами виконується обробка старого будинку зовні. Для цього можуть використовуватися вихідні матеріали або їх нові аналоги. Наприклад, фарбування старого будинку зовні із застосуванням більш якісних сучасних матеріалів дозволяє не просто зберегти початковий вигляд будівлі, але і зробити фасад старого будинку більш стійким до погодних явищ. У деяких випадках реставрація старих будівель спрямована на ліквідацію оздоблення, яке було виконано вже після зведення об'єкта. Так, відновлення старого будинку дозволяє позбутися від атрибутики, внесеної в радянський або пострадянський період.

При грамотному підході і дотриманні технології ремонт фасаду старого будинку дозволяє зберегти початковий вигляд об'єкта, при цьому підвищивши його функціональність і безпеку.

Отримати безкоштовну консультацію

+38 067-5000-711

Роль будівельних люльок при реставрації об'єктів культурної спадщини

Реставрація старого будинку вимагає застосування сучасного обладнання. Якщо справа стосується багатоповерхових будинків, то краще за все для цього підійдуть будівельні люльки. Завдяки їм облицювання старого будинку або виконання інших робіт буде безпечним для бригади.

Висока вантажопідйомність і оптимальні розміри підвісних платформ дозволяють виконати весь перелік процедур, спрямованих на відновлення будівлі. Оздоблення старого будинку зовні буде виконано в рази швидше.

Если в Ваших планах только покраска старого дома снаружи и Вам необходимо надежное оборудование для проведения высотных работ, обратитесь в компанию «СИМАКС Украина». Мы предоставим лучшие фасадные подъемники ZLP-630, способны подниматься на высоту до 150.

✍️ Часто задавані питання

☝️ Які будівлі відносяться до об'єктів культурної спадщини України?

У перелік цих будівель входять замки, музеї, астрономічні обсерваторії, резиденції і інші будівлі, зведені в різні історичні періоди. Для відновлення кожного з них можна використовувати будівельні люльки.

☝️ У чому різниця між реставрацією та реконструкцією будівель?

Реставрація спрямована на відновлення і збереження архітектурної пам'ятки. Реконструкція вимагає внесення змін в несучі конструкції об'єкта.

☝️ Як виконувати реставрацію будівель з великою кількістю архітектурних виступів?

Для цього підійдуть будівельні люльки. Вони доставлять бригаду до будь-якої ділянки фасаду без ризику його пошкодження. Підвісні платформи можуть використовувати при відновленні будинків з балконами та іншими елементами.

☝️ Чи можна використовувати будівельні люльки для реставрації будівель за межами Києва?

Компанія «Сімакс Україна» доставляє фасадні підйомники по всій Україні. Ми працюємо без обмежень і завжди готові допомогти кожному клієнту.

Отримати безкоштовну консультацію

+38 067-5000-711


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Популярні Статті

Комплектація будівельної люльки ZLP-630. Комплектація

Комплектація будівельної люльки ZLP-630. Комплектація

Фасадна будівельна люлька ZLP-630 складається з:підвісної платформи, консолей, противаг, електричного щітка управління, лебідок, уловлювачів, сталевих тросів та іншого. Нижче детально описується кожен..

19.11.2019
1070
Ролик для троса

Ролик для троса

Сфера будівництва в Україні розвивається досить інтенсивно, тому на вітчизняному ринку щорічно оновлюється асортимент спеціалізованого обладнання, інструменту та техніки. Найбільш затребуваними в да..

20.05.2018
1005
Строительная люлька своими руками

Строительная люлька своими руками

У цій статті ми постараємося розібратися, чи можна самостійно зробити будівельну люльку з підручних засобів. Для цього необхідно з'ясувати, коли виникає необхідність використання будівельної люльки, з..

12.04.2019
780
Как работает заклепочник

Как работает заклепочник

Как работает заклепочник..

12.04.2019
765