Ремонт бетонних гребель в Україні: особливості виконання і вибір матеріалу

Гребля - це великогабаритна бетонна або залізобетонна споруда трапецієподібної форми. Вона будується на водоймі з метою створення бар'єру, який перешкоджає вільному переміщенню потоку води. Головне завдання греблі - захист мешканців прилеглих населених пунктів від затоплення і створення умов для функціонування ГЕС.

Причини пошкодження гребелі

В процесі експлуатації гідроспоруди піддаються постійному впливу величезного обсягу води. В результаті на цих об'єктах періодично відбуваються аварії. Більшість з них можна запобігти, вчасно звернувши увагу на пошкодження греблі.

До найпоширеніших причин аварій на греблях відноситься:

  • природний знос матеріалу, з якого виготовлена ​​гребля - з часом навіть найміцніший бетон втрачає свої якості. Це ж стосується і заліза, яке служить каркасом при зведенні греблі. Воно іржавіє і поступово руйнується, знижуючи міцность об'єкта;
  • помилки при будівництві гідроспоруди - людський фактор вважається чи не найпоширенішою причиною аварій на греблях. Будь-яка помилка, допущена інженерами, здатна стати фатальною. Тому розробкою проекту і зведенням гребель повинні займатися виключно професіонали;
  • сейсмічні умови - якщо гідроспоруда розташована в сейсмічно активній зоні, вона може зруйнуватися в результаті руху тектонічних плит. Причому, яким би міцним не був об'єкт, аварія на ньому може статися навіть через слабкі коливання.

Як правило, греблі розташовуються вище населених пунктів. У разі прориву конструкції під загрозою затоплення опиняються від декількох сотень до декількох мільйонів жителів. Щоб запобігти катастрофі, необхідно виконувати регулярний огляд гідроспоруд, використовуючи для цього спеціальне вимірювальне обладнання.

Отримати безкоштовну консультацію

+38 067-5000-711

Особливості ремонту гідроспоруд

Ключем до успіху при відновленні пошкодженої дамби є вибір матеріалу. Його тип залежить від умови експлуатації об'єкта. Для відновлення річкових і морських гребель застосовується спеціальний і сульфатостійкий портландцемент. Також важливо звернути увагу на умови ремонту. Якщо необхідно швидко наростити міцність греблі, для усунення пошкоджень використовується глиноземний цемент.

До інших особливостей ремонту гідроспоруд відносяться:

  • витрата матеріалу - повинна становити не менше 400 кг/м3. При змішуванні розчину співвідношення цементу до просіяного піску повинно бути рівним 1/3;
  • водо-цементне відношення - коефіцієнт вмісту води в розчині при використанні портландцементу складає 0,45;
  • внесення добавок - найчастіше при ремонті гребель до складу портландцементу вносяться різні пластифікатори. У випадку з глиноземистим цементом добавки можна вносити тільки відповідно до рекомендацій фірми-виробника матеріалу.

При відновленні гідроспоруд бетон повинен оброблятися захисним шаром, товщина якого не повинна бути менше 50 мм.

Отримати безкоштовну консультацію

+38 067-5000-711

Використання будівельних люльок при ремонті гребель

Висота найбільших гідроспоруд в Україні досягає 25-30 м, тому для їх відновлення нерідко використовується спеціалізоване обладнання. У більшості випадків усунення несправностей здійснюється із застосуванням будівельних люльок - мобільної техніки, що дозволяє ремонтній бригаді переміщатися по всьому периметру гідроспоруди.

Головна перевага підвісних платформ полягає в їх вантажопідйомності. При показниках, що досягають 630 і більше кілограмів, обладнання здатне транспортувати бригаду з 4-6 осіб, а також їх вантаж.

Компанія «Сімакс Україна» пропонує кращі будівельні люльки від всесвітньо відомих виробників, та допомагає в доставці і монтажі техніки на об'єкті. Ми працюємо по всій Україні і завжди раді надати консультацію щодо вибору підвісної платформи для вирішення Ваших завдань.

✍️ Часто задавані питання

☝️ Які ушкодження сигналізують про необхідність ремонту греблі?

Якщо при огляді і виконанні замірів були виявлені внутрішні і зовнішні дефекти: тріщини, відшарування, деформації або корозія бетону, значить, пошкоджену ділянку необхідно негайно відремонтувати.

☝️ Які добавки заборонено використовувати для приготування цементу?

Перелік не рекомендованих добавок залежить від типу цементу. Наприклад, у випадку з застосуванням глиноземистого цементу не можна використовувати добавки з вмістом хлоридів.

☝️ Які способи підходять для заповнення тріщин цементним розчином?

Найчастіше для цього використовуються спеціальні цемент-гармати. Після нанесення розчин розподіляється співробітниками ремонтної бригади, які використовують для цього спеціальне обладнання.

☝️ Як забезпечити безпеку бригаду при виконанні ремонтних робіт?

Для цього краще використовувати будівельні люльки. Вони обладнані огородженнями та ефективною гальмівною системою і уловлювачами, що зводять ризик перекидання техніки до нуля.

Отримати безкоштовну консультацію

+38 067-5000-711


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Популярні Статті

Комплектація будівельної люльки ZLP-630. Комплектація

Комплектація будівельної люльки ZLP-630. Комплектація

Фасадна будівельна люлька ZLP-630 складається з:підвісної платформи, консолей, противаг, електричного щітка управління, лебідок, уловлювачів, сталевих тросів та іншого. Нижче детально описується кожен..

19.11.2019
1071
Ролик для троса

Ролик для троса

Сфера будівництва в Україні розвивається досить інтенсивно, тому на вітчизняному ринку щорічно оновлюється асортимент спеціалізованого обладнання, інструменту та техніки. Найбільш затребуваними в да..

20.05.2018
1006
Строительная люлька своими руками

Строительная люлька своими руками

У цій статті ми постараємося розібратися, чи можна самостійно зробити будівельну люльку з підручних засобів. Для цього необхідно з'ясувати, коли виникає необхідність використання будівельної люльки, з..

12.04.2019
780
Как работает заклепочник

Как работает заклепочник

Как работает заклепочник..

12.04.2019
765